W Polsce działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferujących polisy komunikacyjne. Jedną z najbardziej znanych firm jest Link4. Oferuje ona możliwość zawarcia umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, a także wielu dodatkowych wariantów ochrony. Aby ubezpieczenie spełniło wymagania kierowcy, podczas podpisywania umowy należy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników.

Ubezpieczenie OC i AC

Polisa OC jest obowiązkowa dla każdego kierowcy w Polsce. W związku z tym podstawowe różnice pomiędzy różnymi firmami ubezpieczeniowymi polegają na oferowaniu usług w bardziej atrakcyjnej cenie. Link4 proponuje zniżkę w wysokości aż 7% za samo wykupienie ubezpieczenia za pośrednictwem Internetu. Dodatkowo ubezpieczenie może być rozszerzone o ochronę Autocasco oraz warianty takie jak ubezpieczenie opon, szyb lub pomoc drogową Auto Assistance.

Wiele usług dodatkowych

Firma Link4 chwali się, że dojazd do klienta na miejsce awarii następuje już w czasie około 30 minut. Dodatkowo Link4 pokrywa koszty holowania uszkodzonego auta, wynajmu pojazdu zastępczego i wypłaca odszkodowanie za cenne przedmioty przewożone w samochodzie, który uległ wypadkowi. Udogodnienia te powodują, że kierowcy mogą liczyć na wyższą kwotę odszkodowania niż w przypadku firm stosujących podstawowy zakres ubezpieczenia.

Korzystne warunki finansowe

W każdej dużej firmy ubezpieczeniowej dostępne są pakiety obejmujące polisy OC i AC. Link4 dodatkowo obniża cenę składki ubezpieczeniowej w przypadku zakupu polisy przez telefon. Płatności mogą być dokonywane w 2, 4 lub nawet 12 ratach. W przypadku opłacenia polisy za pomocą karty kredytowej lub płatniczej możliwe jest otrzymanie rabatu w wysokości 4%. Dzięki temu wykupienie ubezpieczenia nie wiąże się z koniecznością wydawania większej kwoty jednorazowo.

Kalkulator ubezpieczeń Link4

Podczas podejmowania decyzji o zakupie ubezpieczenia w Link4 warto skorzystać z kalkulatora ubezpieczeń, który dostępny jest na stronie internetowej firmy. Jest to narzędzie pozwalające na dobranie najlepszej oferty do swoich potrzeb, a także opłacenie składki bez konieczności kontaktowania się z konsultantem telefonicznie. Maksymalna składka za płatności online wynosi 10% i jest uzależniona od rodzaju wybranej ochrony. W ostatnim okresie Link4 wprowadziło nawet możliwość zwrotu 30% wartości zapłaconej składki za ubezpieczenie, pod warunkiem przepisowej jazdy z włączoną nawigację NaviExpert. 

Link4 to firma, która od lat stara się przyciągnąć do swojej oferty szeroką grupę klientów. Ostatnio udogodnienia pozwalają na uzyskanie szerokiej ochrony za dużo niższą cenę niż w innych towarzystwach ubezpieczeniowych. Trzeba tylko zwrócić uwagę na wybór zakresu polisy spełniającego wymagania kierowcy. W bardziej skomplikowanych przypadkach należy skorzystać z pomocy pracowników Link4, którzy doradzą najlepsze rozwiązanie w kontakcie telefonicznym lub podczas nowoczesnego czatu online.