Każdy kierowca w Polsce musi wykupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Dzięki temu właściciele aut są chronieni w sytuacji, gdy w niezamierzony sposób doprowadzą do kolizji na drodze. Ubezpieczenie OC nie jest jednak jedyną możliwą formą zabezpieczenia swojego pojazdu. Wszystkie duże firmy ubezpieczeniowe mają rozbudowaną ofertę ubezpieczeń komunikacyjnych. Towarzystwo Link4 nie jest wyjątkiem i specjalizuje się proponowaniu elastycznych umów, które mogą być dużym stopniu dostosowane do indywidualnych potrzeb kierowców.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Polisa OC nie może być kształtowana w dowolny sposób przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Jest to związane z faktem, że podstawowy zakres ochrony jest ustalony w przepisach prawa. Firmy mogą jednak rozszerzać umowę, a także przyciągać klientów za pomocą bardziej atrakcyjnej oferty cenowej. Link4 (partner ubezpieczniowy online) umożliwia opłacenie składki za pomocą płatności online, które nie wymagają opłat manipulacyjnych. Dodatkowo firma oferuje zniżkę w wysokości 4% w przypadku płatności dokonywanych przez telefon, czyli na przykład za pomocą systemu BLIK. Składka za ubezpieczenie może być również rozłożona na 2, 4 lub 12 rat, w zależności od preferencji klienta i jego możliwości finansowych.

Dodatkowe ubezpieczenie Autocasco

Dodatkową formą ubezpieczenia jest polisa AC, która stanowi zabezpieczenie kierowcy w sytuacji zniszczenia auta przez osobę trzecią. Odszkodowanie może być wypłacone również po kradzieży pojazdu lub próbie włamania, gdy uszkodzeniu ulegnie wyposażenie auta. Firma Link4 oferuje wyjątkowo korzystne warunki ubezpieczenia Autocasco, w tym możliwość wybrania określonych czynników ryzyka. W przypadku płatności online Link4 proponuje zniżkę w wysokości 7% oraz możliwość ochrony aut w wieku do 15 lat i posiadających instalację gazową.

Różne sposoby likwidacji szkody

W Link4 szkoda może być zlikwidowana na dwa sposoby: w wariancie warsztatowym lub kosztorysowym. Pierwszy z nich polega na usprawnieniu pojazdu w autoryzowanej stacji obsługi. Drugi wariant obejmuje wypłatę odszkodowania na podstawie wyceny dokonanej przez rzeczoznawcę. W tym przypadku kierowca może naprawić pojazd samodzielnie, a firma ubezpieczeniowa nie wpływa na sposób usunięcia uszkodzeń. Podczas naprawy mogą być wykorzystywane zarówno oryginalne części, jak i wysokiej jakości zamienniki. Link4 oferuje utrzymanie stałej sumy ubezpieczenia w całym okresie obowiązywania umowy, a także brak udziału własnego kierowcy. W związku z tym oferta Link4 jest jedną z najkorzystniejszych, na jaką może zdecydować się kierowca w naszym kraju.